View Single Post
Eski 28-05-2007, 21:47   #8
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Şimdi gelelim sizin bahçenize. Fideler çok sık olmuş evet. Ama biraz daha büyüdükten sonra da yerlerini değiştirebilirsiniz. Domates fideleri şimdi çok küçük gözüküyor ama inanamayacağınız kadar hızla ağaç gibi büyüyecekler. Şöyle örnekleyeyim size. Ben sebze bahçemin fotoğrafında gördüğünüz bir bölüme sadece 4 domates fidesi diktim. Size şunu önerebilirim : Duvar önüne domates fidelerinizi dikin. (5 fideyi eşit aralıklarla dikin) Kalan 2 domates fidesini de sağ ve sol başa dikin. Bu arada domates fidelerinizi sırık domates olarak düşünüyorum. Böylece en yüksek boy yapan sebzeniz en arkada ve iki başta kalırr. Ön tarafa da biber fidelerinizi dikin. Biberleri çok seyrek dikmenize gerek yok. Roka ve dereotu tohumlarınızı saklayın sonbaharda ekersiniz. Ben olsam böyle yapardım Ama isterseniz hiç dokunmayın deneyin ve kendiniz görün. Ben de geçen sene domateslerin o kadar büyüyeceklerinizi hayal edememiştim ve çok sık dikmiştim. Sonra içlerine girip çapalamak, sulamak, toplamak çok zor oluyor. Bu sene biraz daha planlı davrandım. Zevkle büyümelerini seyrediyorum

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön