Konu: Meyvelitepe
View Single Post
Eski 16-02-2013, 02:40   #102
MeyveliTepe
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Burada yazılı olanları gözden kaçırmışım.

Geç de olsa, İnci hanım, ben ve eşim güzel sözleriniz için teşekkür ediyoruz. Yolunuz düşerse mutlaka bekleriz.

Sn.Arapsabunu, Sn.Acemi çiftçi, teşekkür ediyoruz. Hayallerinizi unutmayın lütfen. Bizleri ayakta tutan, yaşama sarılmamızı sağlayan onlardır.

Meyvelitepe ortaya çıkmadan önce yaşamın hay huyu içinde hayallerimizi kaç kez unutup kaç kez hatırladığımızı söylesem şaşarsınız. Sn.Acemi Çiftçi, ikilemlerinizi anlıyorum. Yalnız bir noktada düzeltme yapmak isterim. Biz hiç bir şeyden "ödün" vermedik. Sadece sistemin gerekliymiş gibi topluma dayattığı ama aslında gereksiz olan bir çok şeyi farkettik. Değer yargılarımız, tüketim alışkanlıklarımız, zaman yönetimimiz, olaylara bakış açımız değişti. Bir bakıma toplumun genel yargılarından uzaklaştık, her şeyi farklı bir gözle görmeye başladık.

İnanın, bunlar bir arazi alıp içine ev ve bahçe yapmaktan çok daha zor şeyler. Diğerleri yeni bir yaşam tarzının araçları sadece. Kendinizce fırsatlar yaratarak bu araçlara kuşkusuz erişirsiniz ama zor olanı başarmak daha önemli

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön