View Single Post
Eski 10-02-2013, 23:14   #49
diegotristan
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-02-2013
evde sera etkisi

arkadaşlar ben yeni üye oldum..ben lokanta işletmecisiyim ve dolayısıyla marul domatese ihtiyaç oluyor.sadece sırf domates+marula ayda 400-500 TL civarında giderim oluyor.ben bu işi kendi evim de müsait 2 tane balkon var orada yapmak istiyorum..siz ****** profesyonelleşmişsiniz ben acemiyim..sorum şu evde ilk aşamada pet şişeler içerisinde ilk etapta domates sonraysa marul yetiştirmek istiyorum..bitkilerin toprak+su+gübre+ısı ve ışığa ihtiyaçları olduğunu biliyorum..toprak var ısıyı da oda içerisinde kalorifer üzerinde olabilir.gübre konusu da burdaki gübreler malesef içinden solucan çıkıyor bunlara hiç bulaşmamak istiyorum..köye gitceğime gerekirse uğraştırmayan gübre satın alacağım ama nerden onu da bilmiyorum..benim asıl kafamı karıştırıran mesela domatesi pet şişede sera etkisiyle yetiştiriyorum.bu domates bitkisi belli bir noktadan sonra boy atacak pete sığmayacak sonra onu nereye alacağız?sera etkisi devam edebilmesi için pet şişeden sonra ne yapmak gerekir?yönlendirirseniz sevinirim..saygılarımla..

diegotristan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön