View Single Post
Eski 11-04-2012, 15:30   #7
Adil
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi simetri Mesajı Göster
adil bey merhabalar.
barbekünün içini ateş tuğlası ilemi döşediniz. yoksa normal inşaat tuğlası mı kullandınız merak ettim.

ayrıca yağmur suyu toplamak için döşediğiniz naylon pek şık durmamış. naylonu kaldırıp aşağıdaki krokideki gibi naylonun alt tarafına hafif V şeklinde 10-15 cm yüksekliinde tuğla döşeyip, boru ağzına bir kova 1 cm lik dere çakılı, onunda çevresine 2-3 kova 1-,5 mm gene dere çakılı döşeseniz hem daha sağlıklı hem daha estetik olabilir diye düşündüm.
Eklenti 282071
Zira bir iki yerde böyle ve son derece başarılı uygulama görmüştüm. Taktir dizin tabi. Benimki bir öneri sadece.
Merhabalar smetri kardeş.
Barbekünün içine ateş tuğlası ile kablama yaptım.Daha önceki sayfalarımda bunun görüntüleri var.
Güzel önerileriniz için çok teşekkür ederim.Bu söylediklerinizi uygulamaya koyabilirim.
Tuğla yerine çimenli toprakla set yapıp naylonu üzerine koydum naylonun üstüne tekrar çimenli toprak koydum.Pimaş boruyu en derin yerine 5 cm yükseklikte koyarak naylonun üzerinden gelecek tozların dibe çökerek boruya girmemesini amaçladım.Bir ince süzgeçte deponun ağzına taktım.
Bu projeyi yağmurlar gelmeden yapalım diye, aceleyle yaptık.
Sizin söylediklerinizi sonradan uygulayabiliriz.Teşekkürler.
Saygılar selamlar.

Adil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön