View Single Post
Eski 15-01-2013, 10:18   #755
ekizilaslan
Ağaç Dostu

ekizilaslan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2012
oh nihayet bitti. iki gündür oku oku. ya ne kadar heyecanlı arkadaşlar var. beni geçmişler akşam bir ara duygulandım. bir baktım 2010 hasat bitmiş bir anda ortalık sakinleşmiş, 2011 dikimlerine başlayalım diyenler yavaş yavaş mesaj atmış. okuduklarım bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti. yılları birkaç saat içinde tüketmişim. neyse kısa kesip sadede geleyim. evde topraksız tarımdan öğrendiğim fidelerim hazır (6 çeri domates. 24 marul, 48 soğan, maydanoz, 2 limon vs) sebze yatakları konusunu keşfedince aklım fikrim kiralayacağım bahçede. burada dönümü 50-100 tl. yıllık tabi. 20 de su parası. yarım dönüm bahçe ile sülaleme bakarım. şaka tabi. önce işi öğreneyim sülale sonra. bu yaşa kadar (40) nasıl boş durmuşum kendime kızıyorum. ama zararın neresinden dönülürse kârdır. bundan sonra topraklayım. beni bekleyen o bilmediğim bahçeyi bulup kiralamaya bakacağım. herkese kolay gelsin. sorularıma hazır olun sayın meyvelitepe, kiraz, sındırgılı ve diğer tecrübeli abiler, ablalar, kardeşler. görüşürüz.

ekizilaslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön