View Single Post
Eski 06-01-2013, 01:42   #6
Mustafa_cmbz
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-11-2012
ec sensörü için kendi tasarımım olan sensörü kullanacağım....Ph için modifiye etmem gerekirmi bilmiyorum o kısım ile ilgili minik çaplı bir arge yapmak gerekecek sonuç ozaman belli olacak...Sensörlerin ömrünü uzatmak için farklı bir tasarım yaptım.yaptığım tasarımda sensör temizliği çok basit olduğu için temizler iken kullanılacak alet sadece diş fırçası olacağı kanısındayım...Ki krom nikel öyle kolay kolay kir kireç pas tutan bir materyal değil...

Aslına bakarsanız kıyaslama yapmak benimkisi daha iyi polemiğine girip yine ortalığı karıştırmamak için şöylece özetleyip geçeyim...

Bizim ec sensörleri deney tüpü şeklinde değilde daha çok ana tankın içinde duracak su geçirmez prop tarzı bir bir sensör...(deney tüpü tarzında olanlar genellikle zaman içerisinde yosun kalıntıları oluşmakta buda ölçümleri olumsuz şekilde etkileyeceği malum).Yapı itibari dış görünüşü piyasadaki ph sensörlerine benzemekte ancak ph sensörü kadar teferruatlı bir yapısı yok bildiğiniz gibi basit bir sensör...abartılacak birşey yok...sadece çizimleri biraz daha hoş ve içinde ölçüm anında ve ölçüm yapmadığı anlardaki durumları iki farklı ışık ile yansıtması suyun içinde o ışığı yayması ayrı bir görsellik katıyor...ayrıca sensörün içinde ısı sensörü de mevcut...

şayet daha ph sensörlerini incelemedim fakat göz kararınca baktığım kadarıyla aynı sensörü ph ölçümü içinde kullanabilirim gibime geliyor...

sensörün resimlerini atacağım...

Mustafa_cmbz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön