View Single Post
Eski 28-12-2012, 18:55   #4
Halil Balaban
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Miracle pahalı. Çünkü bize sera satmıyorlar. Teknoloji satmak istiyorlar. Belki bir çok kişi bunun hidrofonik olduğunu biliyor. Ancak nasıl oluşturulduğunu bilen var mı? EC borudan mı akıyor? Yosa saksı olarak masa tablası gibi geniş bir platform mu kullanıldı? Sistemi gören var mı? Hiç bu konulardan bahseden olmadı. Her halde hepimiz, basındaki haber ve söyleşilerde ki şeyler kadar bilgi sahibiyiz. Oysa 2,5 dönüm kadar labratuvar sera dedikleri bir seraları var. Müşterilerine kurdukları seralar olduğunu söylüyorlar. Ne ilgilenenler, ne de seralara yakın yerlerdeki insanlardan bunları gördüklerine dair bir ses çıkmıyor. Ya da ben rastlamadım. Yani varmak istediğimiz hedefin ne olduğunu bilmiyoruz görmedik bile.
Geçen yılki Antalya Tarım Fuarı'nda bir firma Dizayn'cılarla beraber çalıştıklarını ancak sonra yollarının ayrıldığını söylemiş. Fakat sonradan ortadan yok oldular. Bir ara Londra'dan bir ses verdiler. Yine yok oldular. Belki bu yolla bir bilgiye ulaşılır. Bir sürü şey yazdım. Eğer bunlar biliniyor da benim haberim yoksa, fena çuvallayacaz. Sevgiyle kalın.
Halil Balaban

Halil Balaban Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön