View Single Post
Eski 21-12-2012, 17:35   #1
hosseda
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Gilaburu ve böbrek taşları

Senelerdir böbreklerim taş üretir, zaman zaman da vücut bir kısmını bünyeden dışarı atardı.
Zamanla bu duruma alışılıyor iki-üç günlük ızdırap sonrası normal yaşama dönüyorsunuz.

Bundan 3 ay kadar önce gene bir kriz dönemi yaşadım ancak olağandışıydı bu defa ve hemen hemen 10 gün sürdü. Gilaburu suyunu bu dönemde öğrendim ve hemen içmeye başladım. Bir ay sonra çekilen film ve ultrasonda sadece sağ böbreğimde iki tane taş kaldığı söylendi (bir tanesi 7 diğeri 12 milimlik). Tavsiye eden kişi içmeye devam et bunlarıda eriteceksin dedi, inandım ve bir kür daha yaptım. ( yaklaşık 5 litre kadar bir ayda içtim).

Bu gün ürolağa gittim, ultrasonla baktı pek bir şey yok gibi ama sizi ilaçlı filme sevkedeyim emin olalım dedi. İlaçlı röntgen çektirdim ve sonuç inanılmaz çıktı her iki böbrekte ne taş ne de kum kalmış. Herşey çok normal durumda.

Bunu yazmak doğrumu diye düşündüm önce ancak bu dertten muzdarip insanın bu bitki suyundan zarar görme ihtimali yok, eğer bünyesi benim gibi olumlu cevap verirse kazancı inanılmaz büyük. Bunu duyurmanın sakıncası değil yararı var dedim ve yazdım.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön