View Single Post
Eski 18-12-2012, 16:40   #1
ırıshsetter
Yeni Üye

ırıshsetter's Avatar

Giriş Tarihi: 18-12-2012
ırıshsetter / Bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir Çatalca/İstanbul

Bahçenin büyüklüğü 900m²

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) Müstakil ev ve bahçe

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? Boş arsa

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? 4

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? Göz kararı

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) Kişisel

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? Süs havuzu,su deposu ve alet edavat için kulübe.

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? Hep burada olabilmek

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) Çam,bodur meyve ağaçları,süs bitkileri...

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? Çamlarımız herşeyimiz...

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? Tutarsa...

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? Şebeke suyu.

Kompost yapıyor musunuz? Bu sene biçilmiş çim ve çam dikenleriyle denemelere başladık.

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? O kadar çok ki...Ama herşeyin çözümü mevcut...

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? Ayrık otuna karşı ilaçtan vazgeçtik,gül biti ve mantara karşı ilaçlar.

Bahçeniz organik mi? sayılır

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? Keçi,koyun gübresi,bulabilirsek güvercin gübresi.

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? Manuel fıskiye ile sulama...Ama elle sulamayı daha çok seviyorum...

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? Alıyor.

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? İyiki o çamları dikmişiz.Ve iyi ki buraya zaman ayırıyorum...

ırıshsetter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön