View Single Post
Eski 11-12-2012, 19:54   #8
bountr
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi smnvrl Mesajı Göster
Sn bountr,
Size merak ettiğin bir iki soruyu sormak istiyorum.
1) Kabin içindeki aydınlatma 24 saat mi açık kalmaktadır.Yoksa belli zaman aralıklarında mı ?
2)Bu kullandığınız ledlerin marka-fiyat-alınacak yer konusunda bilgilendirme yapabilir misiniz?
3)Led aydınlatmanın voltajı 12 ,gücü 60 watt civarı sanırım peki bu ledleri sürmek için akım sınırlandırıcı veya özel bir devre kullanıyor musunuz?

Sorularım çok oldu kusura bakmayın.
Aydınlatma büyüme evresinde 16 saat, çiçeklenme evresinde 12 saat oluyor, en azından marihuana yetiştirenler böyle yapıyor evet doğru okudunuz maalesef bu işin üstadları Amerika'da evlerinde marihuana yetiştirenler olduğu için onların bilgilerinden istifade ediyorum. Ledleri ebayden aldım, marka olarak değil de dalga boyu olarak satılıyor, fiyatlar genelde 660 nmler 1-1,5 dolar arası, maviler biraz daha ucuz. Pcb vs diğer elektronik malzemeleri Karaköy'den aldım. Akım sınırlandırıcı kullanmadım, aslında kullansam daha iyi olacak ama 60 watt için akım sınırlama devresi pahalıya geliyor. O yüzden bendeki 12 volt 29A led sürücüyü kullanıyorum, ısınma yapmıyor fazla. Sn Ayşiş, size de teşekkürler.

bountr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön