View Single Post
Eski 06-12-2012, 09:38   #27
Ben fakir
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2012
Benim düşüncem odur ki, bu işin düzene girmesi, ve sorun olmaktan çıkmasının belirli şartları vardır.

1- Pet shoplarda hayvan satışını kesin kurallara bağlamak ve yakından kontrol etmek. Bunun içine kaçak hayvan ithalini durdurmak da dahildir.

2- Hayvan satışını belgeye bağlamak, satın alan hakkında kayıt tutmak. Hayvan sahiplerinin, yanındaki hayvana ait kimlik kartını bereberinde taşımayı şart koşmak.

3- Araç içindeki hayvanın kimlik kontrolünü trafik ekiplerine vermek.

4- Yazlık bölgelerin giriş ve çıkışlarında yapılacak kontroller ile, mahalle getirilen hayvanların çıkışta da bulunduğunu görerek terkleri engellemek.

5- Veterinerlerin bölgelerindeki sahipli ve sahipsiz hayvanların kayıtlarını tutmalarını zorunlu kılmak.

Bunlara daha eklemeler yapılabilir. Bundan amacım, hevesle alıp zora gelince terk etmeyi engellermektir.

Ben, Çengelköy çarşısında, terkedilmiş bir Saint Bernard'ın yıllarca yaşadığını bilirim. Şu anda yazlarımı geçirdiğim kulübenin çevresi her türden safkanla dolu. Burası bir adadır. Gemilerden inen her aracın plakası jandarma tarafından alınır. O sırada araçta hayvan kontrolü yapılsa ve kayda alınsa, çıkarken yapılan kontrolde de hayvanın götürülmediği takdirde ağır ceza uygulansa!...

Ben fakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön