View Single Post
Eski 05-12-2012, 00:04   #195
bluemercan
Ağaç Dostu

bluemercan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Charlaux Mesajı Göster
Merhaba,
Meyvelerin siyah renkte olmasi olgunlasmis olmasindanmis,ayni yesil domates kirmizi domates gibi,zaten yurtdisinda genellikle siyah avokado tercih edilir,ben de denedigim ve kullandigim icin biliyorum oradan aldiklarimi bir sure daha lezzetli.Sekil konusunda da endiselenmeyin,google a avocado size and shapes yazdiginizda da sekillerin degisik olabilecegini gorebilirsiniz.Pine Island Nursery's Avocado Cultivar Viewer adli siteden de gozunuze bir tur kestirebilirsiniz hangi tur olabilecegiyle alakali,bana oro negro gibi geldi.Yanlisim varsa duzeltin asilanmamis bitkilerin verimlerinin daha dusuk oldugunu biliyorum,ya da aklima oyle bir bilgi yer edinmis.Oro Negro Avocado da oro negronun resmine tiklaninca cikan bilgi,dilerseniz sizde ilk adresteki resimlere tiklayip bilgi bulabilirsiniz.
Saygilar
Sitede gördüklerim hepsi büyük boylu bunun boyutları çok küçük ince uzun ve işin ilginç yanı çekirdeksiz içi sadece et. Böyle bir avakado daha once görmemiştim. Bu farklı bir tür mü yoksa çekirdekten oldugundan mı boyle bütün gun guneş gördüğünden mi boyle ince kalmış meyveler ya da cevresinde tozlucak ağaç olmadıgından mıdır anlayamadım. Ağaç kuşadasında bizim yazlığa yakın biryerde bende de BACON ve Zutano cinsi 2 avakado 2 yaşında ve 1 tane de çekirdekten yetişme cinsini bilmediğim bir avakadom daha var o avakadoya bu ağaçtan aşı yapayım dedim ama emin olamadım bu agac acaba aşılı mı yoksa çekirdekten mi bu da meyveleri kucuk ve az sayıda olunca tereddüt ettim.

bluemercan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön