View Single Post
Eski 04-12-2012, 14:13   #581
yarenimex
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevinay Mesajı Göster
Sn Sarin cevabiniz icin cok sagolun evet budama zamani celik aliylrum eylul sonundan kasim sonuna kadar celikler bir yillik kalem kali liginda **** biraz daha kalin.kokle dirme hormonu kullaniyorum yeterli su ve sicaklik.ozelikle komsunun bahcesinde bir sarmasik gul var dorduncu denemem ama tutmuyor.yine uc celik diktim bir hafta once.daha once dimtimlerim kokleriden karmaya basladi sonra celigin tamami karadi.son ektigim celikler tutsun istiyorum.galiba sakinan goze cop batar.onemsemedigim celiklerin hepsi tuttu.
Sayın Sevinay, şimdi alacağınız olgun gül çeliklerinizi hemen dikmeyin. Onları yatay bi şekilde ıslak iri dişli kumun içine gömerek serin ve biraz da fazla aydınlık olmayan bir yere kaldırın. Bahara kadar oyle kalsınlar, ara sıra kumun nemini kontrol edip kurumaya yüz tutarsa tekrar kumu nemlendirin sadece. Martın yirmisinden sonra kontrol ettiğinizde toprağa girmesi gereken uçlarda kallus oluştuğunu göreceksiniz. O aşamada dikerseniz tutma ihtimalini epeyce artırırsınız. Ben öyle yapıyorum ve sonuçtan memnunum..Kolay gelsin..

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön