View Single Post
Eski 25-11-2012, 09:48   #6
loveforlife
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nevsune Mesajı Göster
Önünde bir de verandası olsa benim de hayallerimin evi olurmuş
Yaşamın insana nasıl sürprizler getireceği hiç belli olmaz. Belli mi olur, bir gün belki de o çatı katından çiçeklerini suluyor olursun
Veranda arkada Sevgili Nevsune Arka bahçede neler neler var bir bilseniz... Mis gibi bakir bir doğanın en güzel renkleri, dallarından sarkan meyveleriyle çeşit çeşit ağaçlar, sebze bahçesinde yetişen organik ürünler, ve tabii illa ki hayvanlarım... Unutmadan hemen yan tarafta, patika yolun başında bir de değirmen var...

Hayal etmek güzel şey... O sürprizi tüm kalbimle çağırıyorum...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Balaban Mesajı Göster
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Çatı katı penceresi çiçekli eviniz ne kadar hoş olmuş. Perdelerinden, kapısındaki sarı zımbalara kadar (Yanlış görmedim onlar zımba değil mi?)
Böylesine güzel karşılandıysam ne mutlu bana Sevgili Halil Balaban... Dostlar hoş geldine gelmiş ya, teşekkür etmek düşer bana bu güzel karşılama karşısında.

Emek vermeden güzellik olmuyor. Yaptığım her işi titiz yapmayı severim. Ah gözüm daha iyi olsa neler neler yapardım ama... Tek gözle bu kadarı oluyor, buna da şükür.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi milaca2010 Mesajı Göster
Hayal aleminde gezintiye çıkaran mükemmel bir üç boyutlu çalışma.
Benim de bu tür çalışmalarım var, her tür materyalden faydalanmak mümkün, mesela rölyefe başladığımızda, bazı bölümlerin alçı ile yapılmasından dolayı tablo çok ağır oluyordu, biz arkadaşlarla zamanla olayı çözdük,ağaç kökleriyle yapılan ağaçlar gerçeğini aratmıyor.
İşin garibi bu tür işler biraz çöpçülük gerektiriyor, gözlerim çöplerde yerlerde bu şu işe yarar, bunu şurada kullanırım gibi, yani baya baya çöpçü olmuştum...
Tekrar kutlarım sevgili loveforlife; çok güzel çalışmalar yapmışsınız.
Sevgiler selamlar...
Sevgili milaca2010,
İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar... Sizin hayallerinizden kim bilir neler çıkmıştır? Paylaşımınız mutlu eder bizi de. Güzellikler paylaşıldıkça çoğalır.

Ben hiç alçı kullanmadım bu çalışmada. Tuvalet kağıtlarını tutkalla hamur haline getirdim. Marangozdan iri kıyılmış talaşlardan alıp bazı yerlerde tutkalla talaşı, bazı yerlerde ise bulguru karıştırdım. Doğadan topladığım kuru yosunlar, mantar parçacıkları ve ağaç kabuklarını a kullandım. Çok fazla ağır olmadı.

Çöpçülük kısmına gerçekten katılıyorum. O işime yarar, bu lazım olur derken her yer atamadığım ıvır zıvırla dolu. Ama gerçekten de gün geliyor, işe yarıyor...

Beğeniniz için teşekkür ederim...
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci Mesajı Göster
Siz çok isterseniz bir gün gerçekleşecektir mutlaka.
Ama gene de önüne veranda ekleyin, manzaraya karşı keyif yaparsınız, belki de arkadadır veranda biz göremedik.
Ellerimle yaptım o menekşeleri... Hem de ne emek sevgili mandalinci!
Ütünüzü mutlaka değerlendirin. Benim ütü öylesine paslı bir haldeydi ki, onu adam ettimse mutlaka sizinki de çok güzel olacaktır...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ben fakir Mesajı Göster
Ütülü kompozisyona bayıldım doğrusu...
İçindeki çiçeklerin diriliğine hayran oldum.
(Geceleri ütünün kapağını kapayın da üşümesinler!!!)
Sevgili Ben Fakir,
Çiçeklerim çok güzel oldu gerçekten de. Baktım evdeki menekşelerim çok fazla açmıyor, çaresini böyle buldum ben de...

Herkese tüm iyi dilekleri için çok teşekkür ederim... İyi ki varsınız...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön