View Single Post
Eski 21-10-2012, 18:20   #43
Halil Balaban
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2012
MESAJA DEVAM,
Belki kuruntudur ama hep, piyasaya o fark ile girdiğime inanırım. İkaz için değil ama, ilerde "Keşke önceden söyleseydim" dememek söylemem lazım. Sayın Todor' da değinmişti. Onun mesajlarında daha anlaşılır şekil de bulursunuz. Tek çeşit ile marketlere girmeyi düşünürseniz piyasanın hakim gücü olan büyük tedarikçiler, satın almacılara. "Soğanı nereden alıyorsan, diğer salata çeşitlerini de ordan al" diyerek baskı yapacak ve sizin önünüzü kesmeye çalışacaktır. Şimdiden planlarınızı ona göre yapın. Ben bunu yaşadım. Kuru yemiş işim bozulmuştu. Bir süre ara işler yaptım. Sonra tekrar eski işe dönmek istedim. Bir projeksiyon yaptım. Tüm çeşitleri değil, sadece ayçekirdeği satacaktıım. Her kes pakete sıradan kalitede çekirdekten 35 Gr. koyuyor, 70 kuruşa bakkala veriyordu. Ben süper kalite ayçekirdek aldım, 50 Gr. Lık paketi 65 kuruşa verdim. Her ikiside 1 liraya satlacaktı. Ambalajlar tek taralı baskı olduğu için şeffaf arka taraftan kalite farkı bağırıyordu. Üstelik bakkal amca malı hem %40 fazla, hem de yaklaşık % 7 gibi ucuz alıyordu. Kaymaklı ekmek kadayıfı.
Devamı var
HALİL BALABAN

Halil Balaban Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön