View Single Post
Eski 09-10-2012, 20:31   #6
mendakka
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-10-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mmanager Mesajı Göster
rüya gibi bir şey ben de böyle bir bahçeli ev ve içinde sera bir köpek kulubesi istiyorum gerçekleşir inşallah....Serada atlas çiçekleri olacak çoğunlukta tabi
inşallah hayalleriniz gerçekleşir

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Otomatik sulamı sistemleri yapıldığına göre, otomatik havalandırma sistemi yapmak da zor olmamalı...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Çamtepe Mesajı Göster
Resimdeki gibi monte edeceğiniz aspiratörün elektrik çıkışına piyasada çok ucuza bulabileceğiniz ve montajı için elektrikçi gerektirmeyen zamanlayıcılardan kullanabilirsiniz.

Örneğin şu dijital zamanlayıcı olabilir.

Ben olsam esas sulamayı düşünürdüm. O zaman da şu ürünler çare olabilir
aspiratör sadece resimde var ben onu koymayacaktım. bir kaç sitede rastladım 300 lira civarında. ucuz bile olsa sadece pervane yeterli olmayacaktır. seranın içerisinde hava akımı olması için sağının solunun açık olması gerek diye düşünüyorum.

yani kendi hesabıma göre bu işin otomatik gerçekleşmesi zor. sıcak havalarda düzgün havalandırma sağlayabilmek için bir kaç yerden büyük bir kapının pencerenin açılması lazım diye düşünüyorum. ancak imkansız diye bir şey yok. verirsen parayı herşey oluyor hayatta

edit:belki birisinin işine yarar, otomatik ısı ayarlayan bir alet dikkatimi çekti. aletin derecesini ayarlıyorsunuz vr aleti mesela bir vantilatöre bağlıyorsunuz. o ısıya ulaşana kadar vantilatörü çalıştırıyor. yani ısı sensör sistemi diyebiliriz

http://www.toprakvesu.com/products/1...%B1-420m3.html

Düzenleyen mendakka : 10-10-2012 saat 03:21
mendakka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön