View Single Post
Eski 30-09-2012, 15:59   #30
mrduran
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sariefe Mesajı Göster
Evde sigara içenler, oje sürenler veya tadilat yapanlar; evinizdeki hava tehlikeli kimyasallar içinde yüzüyor olabilir. Bu kimyasallar baş ağrısına, baş dönmesine, bağışıklık sisteminizin zayıflamasına hatta sonunda kansere bile neden olabilir. Dışarıdaki hava motorlu araçlar ve egzoz gazı emisyonu yüzünden düşük derecede benzen içerirken evlerin içinde çok daha fazla benzen bulunabiliyor. Kullandığımız tutkal, boya, mobilya cilası, deterjan gibi ürünler ve sigara dumanı sonucu açığa çıkan benzen kemik iliğinde kalıcı etkiler bırakarak kansızlık ve kan kanserine sebep olabiliyor. Günlük hayat içinde sürekli kullandığımız ürünler içindeki benzen, ksilen, formaldehit, trichloroethylene ve toluen gibi bu sinsi kimyasallarla baş edebilmek için NASA tarafından önerilen bitkiler var. Bu bitkiler yanınızda içilen sigaranın dumanının etkilerinden tamamen kurtulmanızı sağlamasa da, haftada bir kullandığınız ojeden havaya karışan kimyasal maddelere çare olabilir.

.......

....04. Difenbahya ksilen ve tolueni süzebilir.
Eklenti 186618.....
.....
Difenbahya hakkında;

Merhaba efendim,

Çalıştığım banka gişesinde, 1 metre kadar yakınımda difenbahya vardı, 60x60 cm. ahşap dekoratif saksı içinde.

Ailece 3 nesildir dostumuz olan bayan çocuk doktorumuz(3 çocuğumun da) bankada çalıştığım bir gün şöyle dedi.

- Baban kanserden rahmetli oldu, ailece ''genetik'' olarak kanser riski taşıyorsunuz. Difenbahya bitkisi saldığı buhu/partiküller nedeni ile kanserojen dir. Evde yaşam alanında yetiştirilmesi sakıncalıdır, hele yatak odası veya seniki gibi yakınındaki havayı solumak.

Müdürümüz ile konuşturttum kendilerini, derhal arkalarda uzak bir yere taşıttı anında. Sağolsunlar.

Sağlık içinde kalın inşallah.

Saygılarımla lütfen.

Düzenleyen mrduran : 30-09-2012 saat 16:02 Neden: alıntıyı beceremedim:))).
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön