View Single Post
Eski 24-09-2012, 10:46   #23
limon_sever
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yesil dev Mesajı Göster
Degerli forum uyesi arkadaslarim Konyada 2500 metre buyuklugunde etrafi beton duvar ile cevrili bir bahcem var.bu bahceye klasik meyve agaclari ektim ama daha sonra merakla birlikte bahcemde antep fistigi,musmula,kestane,findik,incir,pawpaw,trabzo n hurmasi,zeytin,bektasi uzumu,cilek agaci ektim anlayacaginiz pekte olacagina inanilmayan fidanlar size sorum su olacak bunlar bu iklimde yasarmi birde malum soguk iklim ve fidanlarimi yeni ektim bu yilki kisa nasil bir koruma alabilirim.soguktan fidanlarimi nasil korurum yaedimlarinizi bekliyorum.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yesil dev Mesajı Göster
Malina misin mandalinamisin kardes yukaridaki konuyu neden kitledin bu konu ile benim konum ayni degil ben yardim istedim adam gibi ac konuyu hemen!!!
Sayın yesil dev,

Öncelikle sizi saygıya davet ediyorum.

- Yakın bir komşumuzda antep fıstığı ağacı var. Yaklaşık 15-20 yaşında. Meyve veriyor.
- Bahçemizde tek fidan muşmula ağacımız var. Yaklaşık 5-6 yaşında. 2-3 senedir güzel verimi var.
- Kestane ağacının Konya'da yetiştiğini bildiğim için bu yıl fidan dikmiştim. Ama fidanımız kurudu. Nedenini tam bilmiyorum. Ama seneye tekrar dikeceğim.
- Fındık tek ocakta yetiştiriyorum. Bu sene ilk defa 5 adet meyvesini yedik.
- Pawpawı tam bilmiyorum. Ama sayfasını incelemiştim. Konya'da yetişebilir.
- Trabzon hurmasını, inciri ve de zeytini yukarıdaki mesajları okursanız bahsetmiştim.
- Bektaşi üzümünün kırmızı meyvelisi oluyor diye biliyorum. Siyah meyvelisinin meyvesini görmek zor diye hatırımda kalmış.
- Çilek ağacını yetiştirmeyi başarabilir ve meyvesini alırsanızda tarihe geçersiniz. Zira akdeniz ikliminin meyvesidir.

Genç fidanları üşemesin diye naylonla saran bir çok kişi var. Ayrıca dip kısımları saman, gübre vs. dolduruluyor.

Sayfayı baştan itibaren okumuş olsaydınız, mesajınızdaki bir çok sorunun cevabını bulabilirdiniz.

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön