View Single Post
Eski 18-09-2012, 09:32   #1
_gurbuz_
Ağaçsever

_gurbuz_'s Avatar

Giriş Tarihi: 06-04-2011
Bonsai Simulasyon Oyunu (Sanal Bonsai yetiştirme)

Merhabalar,

Bonsai severler ve özellikle Acer Palmatum sevenleri ilgilendirecek bir link buldum. Sanal bir şekilde bonsai yapmanızı sağlayan bir simulasyon. Telleme ve gübreleme yok anladıgım kadarıyla, sadece buduyorsunuz ama en azından bu konuda fikri olmayan veya yeterli deneyimi olmayan arkadaşlara yol gösterir diye umuyorum zira budama işlemi yaparken ileriyi görmek herkes için ilk etapta çok mümkün olmuyor.

Linke tıkladıktan sonra "Downloading and Installing" başlığı altındaki "Go Bonsai" yazısına tıklayın ve dosyayı indirin. Sonrasındaki kurulum işleminden sonra program açılıyor ve başlıyorsunuz. Arayüzü çok basit, çok az buton var zorlanacagınızı sanmam. Artık screenshot larınızı paylaşırsınız bu başlık altından, kolay gelsin herkese..

Go Bonsai | Killed By A Pixel

Konu yayınlanmadı sanıyorum. Dogru yere açıyor muyum bilmiyorum değilse lütfen moderatörler yardımcı olsun.

Not: Daha gelişmiş bir simulasyon da mevcut ama download linkini bulamadım. Bunda gübre de veriyorsunuz telleme de yapıyorsunuz.. artık bulan olursa tarif eder diye düşünüyorum.

Ağaçla kalın..

_gurbuz_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön