View Single Post
Eski 15-09-2012, 04:19   #465
Halil Önen
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Odeh Mesajı Göster

Yol bitti mi? Elbette ki hayır... Daha fazla beklemeye tahammülüm kalmadığından bu yaşananları 1 hafta süren berbat bir sindirme sürecinden sonra sindirip önüme bakmam lazım geldiğine karar verdim. Bir tarla satın alıp sofralık üzüm için bağ kurmaya karar verdim. Son kararım bu oldu.

Yeşil Yağmur Kahvehanesi'nde benim mesajlarıma tahammül eden tüm saygıdeğer müdavimlere de teşekkür ederim. Türkülerimizi ve âşıklarımızı ara sıra yâd edersiniz umarım... E ne de olsa türküler Türk'ü söyler, değil mi?

(Ayrıca, açıklamasını yapmak bir yana karmaşıklığını dahi tarif etmenin imkansızlığını hissettiğim (19)23 konusu var... Anlatsam da inanılması güç bir durumda iken, ama o ruh haliyle, ama kasten, bilerek ve isteyerek yaptığım bir haksızlığın tarifsiz sıkıntısını her an hissediyorum. Yaptığım haksızlık neticesinde halen çektiğim sıkıntının benim için yeterince büyük bir ceza olduğunun bilinmesini isterim.)

Yokluğum hissedilmez ama, birkaç dostumun yokluğunu hissedeceğim... :/

Selam ve saygılarımla,
Hoşçakalın!
Böyle ayrılık olmaz dostum...

Nilüfer - Böyle Ayrılık Olmaz - konser - YouTube

dostlar böyle bırakılmaz...

en sıkıntılı günlerine denk gelmiş tartışmanız en azından arifesine_ ki sen de hatalarını görmüşsün; zaten bilgi üzerine değildi kırgınlıklar üslup üzerineydi...

Karşı binaya sarılmış bir asma görüyorum. Tam 4. kata kadar tırmanmış, terasa yayılmış, üzeri üzüm dolu...

Halbuki ben onu yıllarca bir metreden fazla büyütmedim, her yıl budadım her yıl şekil verdim...

Şimdi bir tarla alıp sofralık üzüm yetiştireceğim diyorsun...

Böyle çekip giderken _ ki arkana bakıyorsun beni, dostlarını ve bu yazıyı hatırlayacaksın, asmayı bodurlaştırmak için vurduğun her bıçakta; göğsün sıkışacak boğazın düğümlenecek, kirpiklerin ıslanacak...

kendimden bilirim bu duyguları...

bu gidişler gidiş değil...

böyle veda olmaz...

böyle tartışmalarla ayrı kalınmaz dostlardan; yeterince bize acı veren 'keşke' lerle yaşamaya hakkımız yok...

Bak şimdi; köyde bir üretici arkadaşım da senin gibi sıfırdan asma yetiştirmeye başladı. Kendisine miras kalan yerde tüm gelenekleri yıkan bir yöntem uyguladı bu yıl. Herkes şaştı kaldı aldığı verimde...

Gel bir sayfa açalım sana tüm üzüm üreticilerine örnek olsun; sıfırdan nasıl üzüm yetiştirilirmiş gösterelim_ hani bir şeyi ispatlamak için değil böyle olması gerektiği için...

Bu sayfada yazmışsan seni seven dostlarını bildiğin içindir...
beni ve onları kırmaya hakkın yok, bunu böyle bil...
eğer gidersen arkana her baktığında bizi göreceksin, hatırlayacaksın; böyle yaşanmaz ve böyle ayrılık da olmaz...

Şimdi git bakalım gidebirsen...

Beste Özdemir elendi - Iste Gidiyorum - Sen Türkülerini Söyle - 27/12/2008 - YouTube

Hadi şimdi her başın sıkıştığında türkülerini söyleyebilecek misin?..

( eğer gidersen bu iletiyi sileceğim bilirsin işte; değer meselesi)...

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön