View Single Post
Eski 05-09-2012, 10:01   #23
zerre
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-09-2012
bizim bacalara hersene baykuş yuva yapıyor,saksağanlar ise gelip yiyorlar.bu sene balkondan kafası kopmuş yılan yavruları toplamak bizi çok şaşırttı,meğer baykuşumuz yavrulamışve çocuklarını doyuruyormuş.daha sonra yavruları bahçeden toplamaya başladık 2.kattan aşağı uçuyor ve orada kalıyorlardı .iki tane yavruyu bu şekilde kaybettik yavru diyorum ama kanat gelişimini tamamlamış gibiydiler kanat uzunluğu yarım metre civarındaydı tek kanat uzunluğu.sonra bir tane daha yavru bulduk onu hemen eve alıp nasıl besleneceğini araştırdım eğer evde beslersem avlanmayı unutacağını doğal ortamına bırakıldığında öleceğini öğrendim,hemen bağlı bulunduğumuz ilçe belediyesini aradım ilçemizde hayvanat bahçesi olmasına rağmen ilçe yetkili veterineri alamıyacağını benim ilgilenmemi söyledi bahçede 3 köpek ve uçamayan yavruyla kala kaldık. yavru düştü biz üst kata çıkardık annesi bulur ümidi ile bir müddet sonra yavru uçmaya ve avlanmaya başladı meğer kaybettiğimiz yavrularda ölmemiş 4 tane yavrumuz oldu yarı evcil.gece çok gürültü yapsalarda gündüz bütün sevimlilikleriyle karşımızda oynuyorlardı..... ve saksağanlar yine devrede 2haftadır ortalık saksağan dolu benim yavrular ise kayıp .şimdi lütfen bana yardım edin bu katil saksağanlardan öldürmeden nasıl kurtulurum

zerre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön