View Single Post
Eski 31-08-2012, 23:27   #11
mrduran
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Biraz önce HEMEL ürün müdürü ile görüştüm.
Sağolsun bana uzun uzun izahat verdi, tüm sorularımı sıkılmadan hoş bir sohbet havasında cevapladı.
Kendilerine teşekkürler ediyorum.

Kısaca özetlersem, ahşapların korunmasında EMPRENYE denilen kimyasal işlem uygulanmadığında, yapılan tüm işlerin koruma açısından yarar sağlamayacağını söyledi.

Bunun için kullanmam gereken ürünün adı, TİMBERCARE AQUA, bu ürünü, 220 zımpara ile iyice zımparalanıp temizlenen ahşaba, fırça ile 1 kat uygulanması gerekirmiş.

2. Adım olarak, emprenye uygulanan ahşabın, gayet yumuşak bir şekilde zımparalanması gerekiyormuş.

3. Adımda, İXON DECOR adlı ürünle üzeri boyanacak, ixon dekorun su ve ya solvent bazlı olanı varmış, ikisi de olabilir dedi.

4. Adımda, 24 saat sonra, yine 220 zımpara ile çok hafif bir zımpara uygulanıyor, 2. kat boya uygulanıyor.
Boyanın seyreltilmemesini ve mutlaka fırça ile sürülmesini önerdi.

Fiyatları çok uygun, TİMBERCARE AQUA 1 L. ambalajında KDV. dahil 40 tl. civarında, İXON DECOR 1 L. ambalajında KDV. dahil 35 tl.
Tabii, büyük ambalajda almak her zaman daha kârlı, onu büyük işleri olanlar düşünsün

Haluk bey öylesine ilgiliydi ki, sitemizi açıp bu başlığı buldu ve fotoğrafları gördü.

Yarın HEMEL ürünleri satan bir firmanın elemanları gelecek, bakalım nasıl bir fiyat çıkaracaklar.

Şimdi ayakların altına oturtulması gereken metal, tercihan krom ayakları araştıracağım.
Daha önce 700 tl. fiyat isteyen firma bu gün yine aradı, krom ayakların çok pahalı olduğunu, iyi bir ürünün 50 tl. den aşağı alamayacağımı söyledi.

8 direk için 8*50 = 400 tl. sadece ayaklar tutuyor, verdiğimiz fiyat normaldir dedi.
Bakalım yarın İZYAPI LTD. den de gelip baksınlar, sonuçları buradan paylaşırım sizlerle.

Bunlar da değişmesi gereken direğin yakından görünüşü.

Eklenti 328624

Eklenti 328625

Eklenti 328626

Merhaba efendim,

Krom veya diğer metal parçalar için(hatta işe yarar cam ve plastik malzemeler dahil) hurdacılarda araştırma yapın efendim. Çubuk veya levha kesin vardır, ben hep öyle yaparım.

Krom çubuk koyacağınız duvardaki tuğlaların içini, iş bilen bir usta tuğlaların dış çeperlerine zarar vermeden mala ile kesip boşaltır, çimento dökersiniz, sağlam olur.

Kolay gelsin, saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön