View Single Post
Eski 04-05-2007, 09:03   #37
choroid
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-03-2007
Ayrık otu konsunda fmt79 ilaç önerisine katılıyorum, benimde pratik bir ek önerim olacak glyphospate içeren ilaçlardan birisini (ben round up kullanıyorum) oldukça konsatre halde (ben %30 ilaç %70 su kullanıyorum) geniş ağızlı bir kaba koyup bir fırça yardımı ile öldürmek istediğiniz bitkilere boya yapar gibi sürebilirsiniz (mesala ayrık otu) bu geniş alanlarda pratik değil ama küçük bahçelerde çok etkili ve çevreki bitkilere bir zarar gelmiyor, sadece sürdüğünüz ayrık otu ve çevresindeki 4-5 cm çim ölüyor. Bir hafta içinde bu bölgelere yeniden çim ekebilirisiniz ilacın etkisi kısa sürede yok oluyor. Dikkat etmeniz gereken bu karışımın bir damlası bile çok etkili damladığı yerlerdeki çimde ölür damlatmadan ve ilaç sürdüğünüz yerleredeki ilacı aykabınıza bulaştırmadan kullanın yoksa ayak izi şeklinde ölü çim alanları oluşur.

Unutmayın cok etkili değdiği her bitki bir hafta içinde önce sararıp morarıyor sonrada köküyle beraber ölüyor.

En son fazla araştırmadan diktiğim ve çok invazif bir tür olan ribbon grass saldırısından bu yolla kurtuldum.

choroid Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön