Konu: Limon/Bahçe
View Single Post
Eski 25-08-2012, 00:57   #11
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Yine en kuytu bir köşeye 2 adet Mandevilla sarmaşığı diktim. Yapı marketten ufak saksılarda uygun fiyata almıştım. Sadece bir sürgünü cılız bir şekilde 1,5 metre kadar uzadı, gerisi aldığım günkü gibi duruyor ama hiç çiçekleri eksik olmadı üzerinden.
Name:  IMG_9622.jpg
Views: 8479
Size:  53.0 KB

Orman Fidanlığından 4 adet Hatmi Ağacı almıştık. "Ne çıkarsa bahtına" diye satıyorlar orada, rengini, nasıl çiçeklendiğini bilmiyorlar. Hepsi aynı renk ve katmerli çiçekli çıktılar, çok sevdim bu ağacı... Yalnız hatmini çiçeğinin ömrünün aynı Japon Gülü (kimi Çin Gülü diyor ama biz Japon diye biliriz) gibi 1 gün olduğunu bilmiyordum, sabah açan çiçek akşam pörsüyor ama o kadar çok tomurcuğu oluyor ki her gün üzeri çiçek doluyor.
Name:  HATMI.jpg
Views: 8599
Size:  60.2 KB

3 adet Çalı Oya 1 adet te Ağaç Oya aldık. Ağacın çiçekleri geçti ama çalılar devam ediyorlar. Çalı Oyayı ilk Çanakkale'de görmüş (Belediye tüm kaldırımlara dikmişti) ve aynı Adalardaki Zakkumlar gibi hayran olmuştum. O zamana kadar Oyanın sadece ağaç olduğunu sanıyordum.
Name:  OYA.jpg
Views: 6045
Size:  56.7 KB

Güler hanım'ı dinleyip Limonsuz Limon/Bahçe olmaz diye 2 adet epey gelişmiş Limon Ağacı aldık. Aldığımızda çiçek tomurcukları vardı ama yerini sevdi herhalde şimdi bolca Limon var üzerinde... Fotoğraf ta öyle çıkmış ki dikenini göstererek "Dokunanı yakarım" diyor sanki... Gel de kopar.
Name:  LIMON.jpg
Views: 7509
Size:  52.0 KB

2 adet Portakal 1 adet te Mandalin ağacı diktik.
Name:  PORTAKAL.jpg
Views: 5187
Size:  49.5 KB

Düzenleyen limon : 31-08-2012 saat 16:00
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön