Konu: Limon/Bahçe
View Single Post
Eski 24-08-2012, 23:26   #3
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Öncesi...
Name:  BAHCE_GIRIS_ONCESI.jpg
Views: 5816
Size:  66.8 KB

Merdiven ve yürüme yolu yapımına başlıyoruz... Hava o kadar sıcaktı ki elemanlarıma şemsiyeyle gölge yaratmaya çalışıyordum.
Name:  MERDIVEN_ONCESI.jpg
Views: 8906
Size:  63.8 KB

Sonrası...
Bahçede en çok bitki çeşidini buraya diktik. Bu bölge sabahtan 3 e kadar güneş alıyor sonra gölgeye düşüyor. Solda duvar dibine bodur ama gövdeleri gelişmiş çeşitli meyve ağaçları diktik. (Nar, portakal, mandalina, erik, kayısı, malta eriği) Fotoğrafa göre merdivenin sağına sırasıyla adını hatırlayamadığım bodur bir saz türü, Açelya, Ortanca, Boylu ve püsküllü bir saz türü diktik. Güneşte yaprakları kavrulan kırmızı yapraklı Aceri de kapının yanına diktim. Onun arka tarafına da Sarı Çiçekli Akasya ağacını diktim. Yine kapının yanına kırmızı çiçekli sarmaşık gülü diktim. Tam karşılarına da kapı girişine bodur ama gövdesi ve formu güzel bir Manolya Ağacı diktim. Merdiven yanlarına Gardenyaları, parlak yapraklı Kartopu, Nandina Domestica, onların arkasına da bordo yapraklı Phormiumları diktim. (Daha sonra yakın plan çekerim.) Bitkilerin diplerine 30 çuval ağaç kabuğu serdik. (yetmedi 30 çuval daha olsa ancak yetecek) Ağaç kabuğu serince bitkilerde gözle görülür keyiflenme oldu. Bahçenin dışındaki duvarın dibine de 3 adet Söğüt Ağacı ve aralarına çit bitkisi olarak Alev Çalısı diktim. Buradaki bitkilerin hemen hepsini Büyük Çamlıca Fidanlığı Alemdağ dan aldık. Çok büyük ve çeşidi bol bir fidanlık, baharda muhakkak gitmek gerek.
Name:  BAHCE_GIRIS.jpg
Views: 7515
Size:  49.8 KB

Öncesi...
Name:  IMG_9193.jpg
Views: 4940
Size:  49.2 KB

Sonrası...
Name:  EV_YAN_CEPHE.jpg
Views: 4855
Size:  58.2 KB

Düzenleyen limon : 27-08-2012 saat 11:25