View Single Post
Eski 08-08-2012, 20:28   #4
syılmaz
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Ayın 25 günü yalnız yaşadığımdan, sokak köpeklerine verebilecek yemek artığı pek çıkmıyor bende. Bu sebeple onlara verebileceğim ama yapması çok pratik ve hızlı olacak birşeyler denemeye karar verdim.

Aklıma köy yerinde kangallara verilen yal (arpa unu ve sıcak su karışımı hamur) geldi, bunu biraz geliştirip arpa unu ve kemik unu karışımına sıcak su ekleyip fırında pişireyim dedim ama ne arpa unu ne de kemik ununu bulamadım.

Ben de kafadan atma olarak 1 bardak karışık tahıl unu ile 1 bardak beyaz unu karıştırıp, 1 çay bardağı süt ve 1 tane et bulyon katıp 1 bardak kaynar su ile karıştırdım. Karışımı 5 dk mikrodalga fırında pişirdim. 3 dk hazırlık, 5 dk pişirme toplam 8 dk da hazır oldu.

Deneme sonuçlarına sonuçlarına gelince, 6 sokak köpeğinden 2'si çok iştahlı 2'si iştahsız olarak yedi, 2 tanesi hiç yemedi. Yemeyenlerin sokak köpeğide olsa boynunda tasmalı olduklarını belirteyim, muhtemelen birşeyler verilmişti onlara. Ayrıca 5 tane kediye verdim. 3'ü yedi, 2'si yemedi. Son olarak 3 tane ördeğe verdim, 2'si yedi 1'i yemedi. Benim çıkardığım sonuç aç kalmışlarsa iştahlı yiyiyorlar, birileri birşey vermişse pek iştahlı yemiyorlar.

Eklenen Resimler

Düzenleyen syılmaz : 08-08-2012 saat 20:29 Neden: Düzeltme.
syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön