View Single Post
Eski 08-08-2012, 08:13   #12
ersans54
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-08-2012
S.A.
iki gün önce bir serçe yavrusu buldum. tüyleri çıkmış fakat yuvadan erken uçmaya çalışan hareketli bir yavru ve bu sayfayı okuduktan sonra eski tecrübelerime de dayanarak ekmek içi, çiğ susam ve mısır unundan yapmış olduğum bir bulamaçla şırınga yardımıyla besledim. Bunun yanında doğaya yabancı kalmasın diye onu boş kuş kafesine koyarak balkona koydum. Görüşüme göre tesadüf diye bir şeyin olmadığı bir dünyada yaşıyoruz ki yavrunun ötüşüne bir grup serçe gelip gitmeye başladı ve zaman zaman beslemeye devam etsemde anaç kuş gibi beslemek zor geliyordu. gece balkon kapısı açık olarak ve kafeside balkonun kapısından içeri doğru önüne koydum ve sabah kuş sesleriyle uyandığımda anaç yavruya yem taşıdığını gördüm. Evet bunun en iyi çözümünü buldum aslında sabahleyin ve onları aynı balkonda kafesi yan çevirerek balkon taşına sabitledim. Yaklaşık olarak 1 saattir gözlemlerim beni yanıltmadı. Bir müddet büyüdükten (yarı açık kafes hayatından)sonra kafesin kapılarını açmayı planlıyorum. Siz hayvan dostlarına bu yöntemden daha iyisini tavsiye edemem.

ersans54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön