View Single Post
Eski 01-08-2012, 17:39   #1
angelcan
Yeni Üye

angelcan's Avatar

Giriş Tarihi: 26-07-2012
Wink angelcan / balkon

evimde bu seneye kadar hiç bir bitki yetiştirmemiş biri olarak bu sene bende size katıldım. o kadar zevkli ve heyecanlı bir meşgalymiş ki kendi kendime hayıflandım. önceki gün eskişehire sırf redrobin tohumu aramaya gittim. koçtaş, carrefour, özdilek te aramama rağmen elimde bir saksı cin biberiyle geri döndüm. dün netten limon, marul, redrobin, brüksel lahanası tohumu sipariş ettim. sizlerde öğrendiğim kadarıyla limona zamanı gelince aşı gerekiyo, redrobinin ekim zamanı farketmiyo, brüksel lahanası eylül gibi ekilebiliyo ve tüm bunlar balkon bahçeciliğine uygun yanılmıyosam.
şu an balkonumda durumları içler acısı, komşuların yardımıyla ekilmiş 20 saksı bitkim var. sizden edindiğim bilgiler doğrultusunda bütün bitkilerim ya yanlış saksıya ekilmiş, ya büyütürken sulama hatası yapmışım, **** toprağını bilememişim. umuyorum ki bundan sonra siz hobidaşlarımın yardımlarıyla yeni gelen tohumlarımı daha bilinçli ekip büyütücem. şu an elimde yeni aldığım derinliği 25 cm, çapı 30 cm olan 2 saksım var. 4 tane almıştım 2 sine roka ektim ama keşke rokaları daha sığı kaplara ekseymişim.
yeni tohumlarım için yardım ve fikirlerinize ihtiyacım var. şimdiden teşekkür ederim.

sevgilerimle....

angelcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön