View Single Post
Eski 30-07-2012, 03:21   #1
Hatice Tarhan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Hatice Tarhan / Bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir: Konya /Çumra

Bahçenin büyüklüğü:250metrekare

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları :Güneş ve yağış

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri:7a

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb):Konut

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı?:Ev ve bahçe 37 yıllık

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? 1 Eylül 2012 de bahçemle ilgilenmeye başlayacağım.

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı?Hayır almadım Ağaçlar net üyelerinin yardımlarını bekliyorum..

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz :Yok

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel)Kişisel yapılacak..

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir?Asma ile yapılmış çardak mevcut..

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı?Süs havuzu, fırın ,sebze adaları...

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) Kayısı ağacı üzüm ismini bilmediğim iki ağaç

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? Kaktüs

Varsa çok özel bir bitkinizin adı?Balkonum da yetiştirdiğim çok çeşitli bitkiler var bahçemde sayılarının hızla artacağına inanıyorum...

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz?tohum ve çelikle üretim yapıyorum.

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl?Şebeke suyu ve tulumba var henüz su çıkarmayı başaramadım...

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? Yağmur suyu biriktirmeyi düşünüyorum...

Toprak özellikleri:Bilmiyorum

Kompost yapıyor musunuz?Balkonum da kompost yapıyorum bahçede daha çok yaparım.

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu?Zaman gösterecek..

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz?Ev yapımı ilaçları tercih ediyorum...

Bahçeniz organik mi?Organik olacak..

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz?Koyun gübresini tercih ediyorum yarasa gübreside kullandım solucan gübresi üretimi denemeleri yapacağım..

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı?Yok.

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz?Damlama düşünüyorum..

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu?Yakın çevremde dağ yok soğuk alır..

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler?İyiki bu bahçeyi almışım diyebiliyorum şimdilik....

Tetanoz aşısı oldunuz mu?Hayır..

Düzenleyen Hatice Tarhan : 02-08-2012 saat 13:13 Neden: iki defa yazmak ,tarih düzeltimi
Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön