Araçlar

Bookmark and Share


Belediyenin ağaç sökme makinesi hizmete girdi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yol, kaldırım ve kavşak gibi alt yapı çalışmalarında ağaç sökümüne son vermek için 237 milyar liraya (237 bin YTL) aldığı ağaç sökme makinesi hizmete girdi.
Makinenin büyük ağaçları nasıl sökeceğini merak eden vatandaşlar çalışmaları dikkatli gözlerle izledi. Konya'da faaliyet gösteren bir firmadan ihale yoluyla 237 bin YTL'ye satın alınan ağaç sökme makinası, Doğumevi Kavşağı'nda yol genişletme çalışmalarında kullanılmaya başlandı.
Makinenin kocaman ağaçları nasıl sökeceğini merak eden vatandaşlar dikkatli gözlerle çalışmaları izledi. Doğumevi kavşağı ve civarında devam eden alt geçit ve yol genişletme çalışmalarında birçok ağacın yerinden sökülmesi planlanıyor.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, ağaç sökme makinasını Gaziantep'e ilk defa getirdiklerini, bu makina sayesinde altyapı çalışmalarında bundan böyle ağaç kesiminin son bulacağını söyledi. Güzelbey, yol genişletme, kaldırım ve asfalt çalışmaları sırasında problem teşkil eden ağaçların makineyle rahatlıkla sökülerek uygun alanlara dikilebileceğini belirtti.

Serkan Canbaz
Gaziantep

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/?hn=175696&bl=bolgehaberleri
22-05-2005
Yazılım vBadvanced CMPS, Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2014